Új lelkész a gyülekezetben

Ünnepi Istentisztelet keretében Nyíregyházán, az Északi Evangélikus Egyházkerület püspöke, lelkésszé szentelte Kiss Mátét, és beiktatta tisztségébe a Hajdú-Szabolcsi Evangélikus Egyházmegye elnökségét.

Egyszerre két jelentős ünnepi eseménynek is otthont adott Nyíregyházi Evangélikus nagy templom, mivel az ünnepi Istentiszteleten, dr. Fabiny Tamás elnök püspök, először lelkésszé szentelte, az Úr szolgálatába állította Kiss Máté okleveles teológust, majd ezután beiktatta tisztségébe az újonnan megválasztott Hajdú-Szabolcsi Evangélikus Egyházmegye elnökségét, Zsarnai Krisztián esperes urat, aki második ciklusát folytatja, és id. Veczán László egyházmegyei felügyelő urat, aki első ciklusát kezdte meg ebben a szolgálatban.

Az ordinációs rész oltári szolgálatban püspök úrnak dr. Szabó Lajos az Evangélikus Hittudományi Egyetemrektora és Zsarnai Krisztián esperes úr segédkeztek. Az egyházmegyei elnökség beiktatási szolálat során, a hagyományoknak megfelelően, Adámi László Nyíregyházi parókus lelkész és Sinkó Gábor beosztott iskola lelkész segédkeztek.Az igehirdetés alapigéje a Mt 6,33 volt.

Az eseményről többet olvashat: itt.

Mt 6,33-De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.